Gardensoftaniquetil's portal

Temat: Czopki czy zastrzyk ?

gabek9, miałam. I czułam, lekki dyskomfort.
A na pewno, dobrze włożyłam etc.
oO'.

może włozyłaś go zbyt płytko ? i aplikuje się tą zaokrągląną stroną ;) tak zeby sprawa była jasna


Airaga : ale nie ma co się sugerować wspomnieniami z dzieciństwa , wtedy czopka zakładała ci mama i mogła zrobić to niedelikatnie , szybko itp natomiast jesli aplikujesz sama , to jest co innego , robisz to delikatnie i wtedy nic nie boli .
Źródło: forum.4teens.pl/viewtopic.php?t=9648Temat: Fajny film wczoraj widziałem...
Włatcy Móch, Ćmoli Czopki i Mądzioły obejrzani. Komentarz jak wyżej.

Szczerze i gorąco polecam obejrzenie jednego odcinka, zanim się obejrzy film. Styl jest ciężki, przaśny i grafomański. Fabuła jest naiwna, przewidywalna, formuła zerżenięta z Southparku. Targetem są niewinni gimnazjaliści.
Jednak kocham estetykę filmu, kocham ten swojski absurd (na prostatę Dmowskiego!), jestem w stanie rozłożyć krytycznie film na czynniki pierwsze i powiedzieć, które przynoszą mi nostalgiczne wspomnienie dzieciństwa, które rezonują z moją filozofią życiową, i te, które po prostu są absurdalnym odniesieniem do niekonwencjonalnych światów idealnych.
Aha, nie lubię Southparku. Jest denerwujący.
Źródło: browar.biz/forum/showthread.php?t=22917


Temat: Czopki czy zastrzyk ?
No tak. Ale ja mam złe wspomnienia z dzieciństwa, co do czopków. Zawsze broniłam się przed nimi nogami i rękami:D

xxkrystianxx, a Ty je brałeś?
Źródło: forum.4teens.pl/viewtopic.php?t=9648


Temat: Chromoterapia
Znalazłam bardzo ciekawy artykuł o dobrze nam znanej sile kolorów. Oto on :smile:

Chromoterapia to inaczej leczenie kolorem.
Kolory działają w dwóch kierunkach. Mogą pobudzać i uspokajać, podniecać lub usypiać, drażnić lub koić, oziębiać albo ogrzewać. Każda barwa wywiera inny wpływ na nasz umysł i ciało.

Z fizycznego punktu widzenia:
Barwa to nic innego jak energia, która jest postrzegana dzięki komórkom światłoczułym w siatkówce oka zwanymi pręcikami i czopkami. Za widzenie barwy niebieskiej odpowiada ok. 4% czopków, za zieloną – 32%, za czerwoną – 64%. Wszystkie kolory pochodzą z rozszczepienia światła białego.
Na świecie jest 16 milionów barw, podczas gdy człowiek dostrzega ich tylko 256 (na pierwszy rzut oka różnice kolorów są niezauważalne dla naszej siatkówki).
Kolory tak naprawdę, są energią. Odbieramy określoną częstotliwość tej energii jako dany kolor. Udowodnił to Isaac Newton. Kolor jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych dla nas źródeł energii.

Z biologicznego punktu widzenia:
Fakt, że widzimy jakiś kolor, jest odnotowywany przez nasz mózg. W odpowiedzi wysyła on do określonego gruczołu dokrewnego (a więc na przykład do tarczycy, jąder, jajników czy trzustki) sygnał w postaci odpowiedniego neuroprzekaźnika. Służy to wywołaniu reakcji hormonalnej. Poprzez krwioobieg hormony oddziałują na narządy wewnętrzne. Gruczoły wydzielnicze reagują na daną barwę stosownie do interpretacji dokonanej przez mózg. Czerwony jest przez mózg uznawany za pobudzający, działa więc również pobudzająco na nadnercza.

Zastosowanie chromoterapii.

Terapeuci wiedzą, że poszczególne barwy mają różne długości fal. Znając te długości, wiedzą, jaką barwę wykorzystać w leczeniu konkretnego schorzenia.
I tak np: barwy ciepłe stosuje się w terapiach służących pobudzeniu aktywności, natomiast barwy zimne służą do wywołania efektu uspokajającego.

Stosunkowo niedawno odkryto, że odpowiedni dobór kolorów może tak silnie wpływać na psychikę i emocje, że zaczęto ten fakt wykorzystywać w szpitalach do wspomagania procesów leczenia(...)Należy jednak pamiętać, że niewłaściwie stosowana chromoterapia może wywołać też wiele skutków ubocznych. Dlatego ta terapia nie powinna być stosowana na własną rękę.

Mało kto zdaje dziś sobie sprawę z potęgi otaczających nas barw, z tego, że świat kolorów to wibrująca energia, która ma istotny wpływ na nasze zdrowie, temperament czy zachowanie. Leczenie przy użyciu kolorów – chromoterapia ma dziś wielu zwoleników.

Kolory odgrywają istotną rolę w życiu człowieka. To, jakimi barwami otaczamy się już od dzieciństwa, ma wpływ na nasze samopoczucie, decyzje, zdrowie, a także mówi nam o „kolorze naszej duszy”.
Barwy przemieniają nasze otoczenie, ułatwiają życie towarzyskie, wpływają na karierę zawodową, często bez naszej świadomości. Wybór koloru, który najbardziej lubimy, ma znaczenie w określeniu naszej osobowości, odzwierciedla nasze problemy, przeżycia, nasz stan ducha.

Chromoterapia może wspomagać medycynę konwencjonalną. Z pewnością nie powinna być stosowana zamiast niej. Kolor nie jest lekiem na wszystko, aczkolowiek właściwie dobrany na pewno wpływa choćby na nasze psychiczne samopoczucie, a to także droga do poprawy zdrowia.

Człowiek przebywał od zawsze w otoczeniu kolorów i instynktownie je wykorzystywał. W różnych stanach swojej duszy i ciała. Potrafił otaczać się potrzebnymi barwami, nosił odpowiednie do swoich nastrojów i emocji ubrania, gustował w określonych barwach kwiatów. Zamiłowanie lub niechęć do jakiegoś koloru może powiedzieć wiele o człowieku.

Dziś ludzie zagubili swój instynkt i często, chociaż nie czują się dobrze z jakimś kolorem, otaczają się nim, gonią za modą, ulegają presji robiąc coś wbrew swoim potrzebom lub bez głębszego zastanowienia. A kolory oddziałują swoją mocą na nasz system energetyczny, na nasze ciało, emocje i psychikę, pozytywnie lub negatywnie.

Praca a kolory:

Terapeuci leczący kolorem i światłem opracowali szczegółową tabelę barw, przypisując poszczególnym kolorom określony wpływ na emocje.

Magenta (głęboki róż) - to uwolnienie. Stosuje się ją tam, gdzie konieczna jest zmiana, np.trzeba się pozbyć złych wspomnień lub przeżyć.
Fioletowy - to godność. Przywraca poczucie własnej wartości oraz szacunek do samego siebie.
Niebieski - to odprężenie, korzystny jest dla osób niecierpliwych, żyjących w ciągłym pośpiechu, niepotrafiących zebrać myśli.
Turkusowy - to odporność, dobry dla tych, którzy czują się zdominowani przez innych, brak im wiary we własne siły.
Zielony - to równowaga. Idealny dla rozkojarzonych, mających trudności z koncentracją w pracy oraz nauce.
Żółty - to odseparowanie. Pomaga w osięagnięciu niezależności i skupieniu się na istotnych dla nas sprawach lub myślach.
Pomarańczowy - to radość. Wskazany dla osób, które nie potrafią się niczym cieszyć, popadają w depresje, czują niechęć do życia, brak im energii.
Czerwony - to energia. Korzystny dla ludzi o temperamencie "szachisty", które zawsze na wszystko "maja czas" i nie potrafią się w nic zaangażować. Czerwony przynosi ożywienie.

Znaczenie kolorów w chorobach:

Bezsenność -niebieski
Lęki - niebieski
Jąkanie się - niebieski
Nadwrażliwość na światło(fotofobia) - niebieski
Zmęczenie fizyczne - niebieski/pomarańczowy
Depresja - pomarańczowy
Jadłowstręt (anoreksja) - pomarańczowy/niebieski
Lęk przestrzeni (agorafobia) -pomarańczowy/czerwony
Choroby umysłowe, nerwowe jak obsesje, zaburzenia osobowości - fioletowy
Klaustrofobia - zielony
Zmęczenie emocjonalne - zielony
Zachowania agresywne i gwałtowne, również w załamaniu nerwowym - malinowy
Wstrząsy - malinowy/zielony
Omdlenia - malinowy/różowy
Zmęczenie umysłowe - turkusowy
Napięcie - turkusowy/niebieski
Stres - turkusowy/niebieski
Schizofrenia - żółty/biały

Pozdrawiam kolorowo :tongue:
Źródło: ezoforum.pl/showthread.php?t=14400