Gardensoftaniquetil's portal

Temat: Welon dziwnie się zachowuje.proszę o pomoc.
" />Witajcie. Czytałam poprzednie tematy i nie znalazłam podobnej sytuacji. Mianowicie. Rybki mam od niedawna i wiem że brakuje mi doświadczenia. Mam dwa małe welonki w 60l akwarium(wiem że to za mało, ale na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie zapewnic im lepszych warunków) filter - odpowiedni do akwarium, z deszczownią. Welony dwa dni żyły bez filtra, lecz juz go zamontowałam i działa poprawnie. Jeden welon jest troszke ospały po zamontowaniu filtra, natomiast drugiemu wróciły siły witalne. Teraz ten żywszy oprócz szukania pokarmu w żwirku wpływa pod ospałego i goni go po całym akwarium. Pływa tuż za jego tylną płetwą czasem nawet trzyma w nim głowę. Obserwując to zachowanie odnoszę wrażenie, że energiczny welon atakuje drugiego, nie mam pojęcia z jakiego powodu. Proszę o pomoc, może trzeba je odizolować, albo ma miejsce konflikt płci. Nie znam się na zachowaniach welonów więc proszę o pilną pomoc. Pozdrawiam i dziękuję z góry za rady.

Czy to prawda że welon może się przebarwiać? Jeden z moich welonów jest pomarańczowy, a na płetwach(wszystkich) końcówki (niektóre nawet całe) są już czarne. Na ustach nie ma plamy - czytałam, że dość popularna jest tzw."pleśniawka" lecz występuje z reguły na ustach, więc wykluczyłam tą opcję. Czy ktoś może mi odpowiedzieć na to pytanie?


zaraz zamieszczę zdjęcia welonów. Pomarańczowy ma krótszy ogon
Źródło: forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?t=3805Temat: Welonka (czanre plamki, dziwne poruszanie)
" />Witam! Napisalem w innym poscie o tym ale nikt mi nic nie odp wiec teraz utworzylem nowy temat. Welonka bardzo zgrubla i w paru miejscach wyszly jej czarne plamki, plywa na boku na plecach glowa w dol i wsumie na wszystkie sposoby. O to jej zdj. Odp co moze jej dolegac...z tego co wiem plywa w kuli;/
Źródło: forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?t=18818